Şriftin ölçüsü :
Saytın rəngi :
Saatlı rayonunda 2025-ci ildə kənd təsərüfatının siyahıya alınmasının keçirilməsinin təşkil edilməsi ilə əlaqədar tədbir keçirilmişdir
12 mart 2025 | 17:34
12 mart 2025-ci ildə Saatlı rayonunda 2025-ci ildə kənd təsərüfatının siyahıya alınmasının keçirilməsinin təşkil edilməsi ilə əlaqədar tədbir keçirilmişdir. Tədbirdə müvafiq komissiyanın üzvləri, rayon İcra Hakimiyyətinin, rayon Statistika idarəsinin əməkdaşları, İƏD üzrə nümayəndələr, müavinləri və bələdiyyə sədrləri iştirak etmiş, tədbir vaxtında və mütəşəkkil yerinə yetirilməsi, qarşıya çıxan çətiniklərin operativ sürətdə aradan qaldırılması, siyahıya cəlb olunacaq təlimatçı-nəzarətçilərin və sayıcıların vaxtında müəyyənləşdirilməsini təmin etmək, təssərrüfatbaşına uçot sənədlərinin məlumatlarının aktuallaşdırılmasını və 2025-ci il aprelin 1-dən gec olmayaraq Azərbaycan Respublikası Dövlət Statistika Komitəsinin elektron informasiya sisteminə daxil edilməsini təmin etmək kimi məsələlər müzakirə edilmişdir.