Şriftin ölçüsü :
Saytın rəngi :
Saatlı rayonunda qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsi ilə əlaqədar təsərüfatlarda saxlanılan iribuynuzlu heyvanların identikləşdirilərək qeydiyyatının aparılması işinin təşkili ilə bağlı tədbir keçirilmişdir.
12 mart 2025 | 17:40
12 mart 2025-ci il tarixdə Saatlı rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019–cu il 29 aprel tarixinli, 1143 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsinə dair 2019-2025-ci illər üçün Dövlət Proqram”nın müvafiq yarım bəndinin icrası ilə əlaqədar təsərüfatlarda saxlanılan iribuynuzlu heyvanların identikləşdirilərək “Heyvanların İdentifikasiyası və Qeydiyyatı Sistemin”də qeydiyyatının aparılması işinin təşkili ilə bağlı tədbir keçirilmişdir. Tədbirdə rayon icra hakimiyyətinin, Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin, rayonun aidiyyəti təşkilatlarının əməkdaşları, İƏD üzrə nümayəndələr və bələdiyyə sədrləri iştirak etmiş, görülmiş işlər və görüləcək işlər müzakirə edilmişdir.